JACINDA ARDEN @ PM NEW ZEALAND

Jacinda Ardern
Jacinda Ardern, 2011 (cropped).jpg

Jacinda Ardern, 2011.
Perdana Menteri New Zealand ke-40
Memegang jawatan
26 Oktober 2017
Raja Elizabeth II
Patsy Reddy
Timbalan Winston Peters
Menggantikan Bill English
Ketua Pembangkang
Memegang jawatan
1 Ogos 2017
Timbalan Kelvin Davis
Didahului oleh Andrew Little
Ketua Parti Buruh
Memegang jawatan
1 Ogos 2017
Timbalan Kelvin Davis
Didahului oleh Andrew Little
Ahli Parlimen New Zealand
untuk Mount Albert
Memegang jawatan
8 Mac 2017
Didahului oleh David Shearer
Timbalan Ketua Pembangkang
Dalam jawatan
7 Mac 2017 – 1 Ogos 2017
Pemimpin Andrew Little
Didahului oleh Annette King
Digantikan oleh Kelvin Davis
Timbalan Ketua Parti Buruh
Dalam jawatan
1 Mac 2017 – 1 Ogos 2017
Pemimpin Andrew Little
Didahului oleh Annette King
Digantikan oleh Kelvin Davis
Ahli Parlimen New Zealand
untuk Senarai ahli Parlimen dari Parti Buruh
Dalam jawatan
8 November 2008 – 8 Mac 2017
Digantikan oleh Raymond Huo
Butiran peribadi
Lahir Jacinda Kate Laurell Ardern
26 Julai 1980 (umur 38)
Hamilton, New Zealand
Parti politik Parti Buruh
Rakan kongsi
domestik
Clarke Gayford
Ibu bapa Ross Ardern (ayah)
Alma mater Universiti Waikato
Laman sesawang Official website